ABKANT PRES BÜKÜM

ABKANT PRES BÜKÜM

Cnc abkant pres tezgahı sac metal malzemeye büküm işlemi uygulayarak istenen şekle getiren tezgahlardır.Cnc abkant pres tezgahları aracılığıyla sac metal malzemeye iki kalıp arasında kuvvet uygulanarak şekil verilir.Altta bulunan büyük kalıp dişi kalıp üstteki kalıp ise erkek kalıp olarak isimlendirilir.
Cnc abkant preslerde istenilen değerler(malzeme türü,kalınlığı,parçayauygulanacak basınç) bir bilgisayar yardımıyla girilebilmektedir.Cnc abkant tezgahları sayesinde üretimde hızlı,daha kolay ve kaliteli bükümler yapılabilmektedir.

Cnc Abkant Pres Tezgahı Kısımları

Dişi kalıp
Erkek kalıp
Cnc kontrol ünitesi
Hidrolik eksenler gibi bölümlerden oluşur.
Üst kalıp(erkek kalıp) alttaki kalıba(dişi kalıp) hidrolik kuvvet uygulaması sonucu arada bulunan sac malzemeyi sıkıştırarak farklı açılarda büküm yapılabilmektedir.

Cnc Abkant Pres Avantajları

-Birden fazla büküme olanak sağlar.Seri üretim için uygundur.
-Büküm hızı,ölçüler cnc kontrol paneline girilebilir.
-Kullanımı daha güvenlidir.
-Sac dayama işleminin hızlı bir şekilde yapılabilmesi.
-Büküm ölçü,sırası ve diğer ayarların bir dosyaya kaydedilerek daha sonra tekrar kullanılabilmesi

Cnc Abkant Pres Tezgahı Nasıl Çalışır?

Cnc abkant operatörü Cnc kontrol panelinden programlamayı(malzeme türü,kalınlığı,basınç değerleri vs girilir) yapar. Sac metali dayamaları ayarlayıp yerleştirir ve bu sırada pedala basarak üst kalıbı aşağıya indirir. Kendi ağırlığının etkisiyle erkek kalıp aşağıya inerken hidrolik sistem de devreye girer ve istenilen basınca ulaşmasını sağlar.

Add a Comment

Your email address will not be published.