LAZER KESİM

LAZER KESİM

Lazer kesim teknolojisi endüstriyel üretimin hemen her alanında kullanılmaktadır. Lazer adı verilen ışın; karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesi yöntemiyle elde edilir. Karbondioksite azot ve helyum gazı da eklenerek verim arttırılır. Elde edilen lazer ışınıyla farklı tezgâhlarda yapılan metal kesim işlemine lazer kesim adı verilmektedir.
Gelişen teknoloji sayesinde lazer ışını elde etmenin kolaylaşması kullanım alanlarını da geliştirmiştir. Lazer kesim sayesinde üretim hataları ortadan kaldırılmış, fire oranı minimuma düşürülmüştür. Paslanmaz çelik, yumuşak çelik, alüminyum plaka gibi tüm plakalarda lazer kesim makineleri ile mükemmel bir şekilde kesilebilmektedir. Son derece küçük bir kenar genişliği ve küçük bir ısı ile kesme işlemini gerçekleştiren CNC lazer kesim, küçük plakaların ve karmaşık şekillerin de kolayca kesilmesini sağlamaktadır.
Malzemelerde pürüzlenme, çapaklanma da meydana gelmez. Bu doğrultuda malzemeyi pürüzsüz hale getirmek için ekstra bir işlem yapılmasına gerek duyulmaz.

Add a Comment

Your email address will not be published.